Hield Hitler van voetbal?

Duitsland was de grote favoriet op de Olympische Spelen van 1936 in Berlijn, maar toen het Duitse elftal Noorwegen ontmoette, ging het mis – met Hitler op de tribune.

Hitler moest weinig van voetbal hebben

Adolf Hitler had niets met voetbal om een eenvoudige reden: hij had geen controle over de uitslag. Daar kwam de leider van nazi-Duitsland achter bij de enige wedstrijd die hij volgens historici met zekerheid bijwoonde.

Nadat het Duitse nationale elftal bij de openingswedstrijd van de Olympische Spelen van 1936 Luxemburg met 9-0 verpletterde, waren de Duitsers de grote favoriet. Tijdens de kwartfinale op 7 augustus tegen Noorwegen zagen de 55.000 toeschouwers, onder wie Hitler, hun elftal echter met 2-0 van de Noren verliezen.

VIDEO – Zie hoe Hitler de Spelen opent:

Joden mochten niet voetballen van Hitler

‘De Führer is van streek en ik ben ook buiten mezelf. Het was een dramatische, zenuwslopende wedstrijd,’ schreef de minister van Propaganda Joseph Goebbels in zijn dagboek.

Hoewel Hitler niet van voetbal hield, kon hij de sport niet verbieden. Voetbal werd wel verboden terrein voor joden.

De joodse voorzitter van de voetbalclub Bayern München werd bijvoorbeeld gedwongen om zich terug te trekken.

VIDEO – Bekijk een satire over Hitler als slechte verliezer: