Spullen uit de oorlog blijven populair
Jonathan Humbert, eigenaar van veilinghuis Humbert & Ellis, noemt het ondergoed volgens diverse media ‘waarschijnlijk het meest ongebruikelijke voorwerp’ dat hij ooit heeft verkocht.
‘Er is nog altijd een onstilbare dorst naar spullen die van hooggeplaatste personen in de Tweede Wereldoorlog zijn geweest,’ licht hij de verkoop toe.
Mogelijk gestolen uit Hitlers vakantiewoning
Volgens het veilinghuis komen de geveilde kledingstukken uit een grote Europese verzameling, maar bij de verkoop zat geen akte van de herkomst van het slipje en het nachthemd. Aan labels op beide kledingstukken is te zien dat ze in 1944 in Beieren zijn gemaakt.
Mogelijk zijn de intieme kledingstukken gestolen uit Hitlers zomerresidentie Berghof in Beieren. Berghof werd in mei 1945 bezet door geallieerde soldaten, en veel voorwerpen uit de residentie werden door de troepen ‘bevrijd’ en later verkocht.
Hitler en Eva Braun brachten lange perioden op Berghof door. Ze hadden elkaar al in 1929 ontmoet, toen Eva Braun nog maar 17 jaar was. Hitler trouwde met haar op 28 april 1945.