Duitse burgers wisten dat Joden werden vervolgd
Volgens een onlangs gepubliceerd dagboek wisten gewone Duitse burgers ook van de Jodenvervolging die plaatsvond in de Tweede Wereldoorlog.

In Kellners dagboek staat dat de gewone Duitser ook wist van de massamoord op Joden.
Het 940 pagina’s tellende dagboek is geschreven door Friedrich Kellner, die tijdens de oorlog als ambtenaar in het West-Duitse Laubach werkte.
Al in oktober 1941 schrijft hij over een Duitse soldaat die zag hoe er in Polen Joden werden gedood en in een massagraf werden gegooid: ‘Terwijl hij het graf met aarde vulde, hoorde hij het gegil van de mensen’, schrijft Kellner. Een jaar later schrijft hij dat hij heeft gehoord dat er Joden uit de buurt verdwijnen en in Polen worden vermoord.
Volgens Elan Steinberg van de Amerikaanse vereniging van holocaustoverlevenden weerlegt het dagboek wat veel Duitsers na de oorlog zeiden: dat ze niets van de misdaden van de SS wisten.