Shutterstock

Pyromaan vernielt beroemde Paaseilandbeelden

Een aangestoken brand heeft een groot deel van de beelden op Paaseiland verwoest – sommige zijn gebarsten en staan er volledig verkoold bij.

Bij Paaseiland denken veel mensen waarschijnlijk meteen aan de beroemde beelden.

Om die reden doen de bewoners van het eiland er alles aan om de 1000 moais (stenen beelden) die tussen 1250 en 1500 werden uitgehouwen te beschermen.

Maar onlangs heeft een bosbrand een groot deel van het eiland verwoest, waardoor niet alleen het landschap, maar ook veel van de stenen hoofden zwart zijn geworden en zijn gebarsten door de hitte.

De brand verwoestte meer dan 1000 hectare van het nationale park: precies het gebied waar honderden moais staan.

Voor de bewoners van het eiland is het niet te verkroppen dat de brand waarschijnlijk is aangestoken en dat de dader nog steeds op vrije voeten is.

Honderden van de 1000 moais op Paaseiland zijn beschadigd door de brand.

© Shutterstock

De beelden zijn onherstelbaar beschadigd

In een bericht op Facebook noemt de gemeente Rapa Nui de schade ‘onherstelbaar en verstrekkender dan met het blote oog te zien is (...). De moai zijn volledig verkoold.’

De burgemeester, Pedro Edmunds Paoa, beaamt dat: ‘Als een originele en emblematische steen scheurt, is hij niet meer te redden – hoeveel miljoenen euro’s of dollars er ook in worden gestoken.’

Volgens werknemers van het park was het vuur onmogelijk onder controle te krijgen vanwege een gebrek aan vrijwilligers.