Sinds de Russische invasie in Oekraïne op 24 februari 2022 vecht Vladimir Poetin op twee fronten. Terwijl zijn soldaten en tanks proberen het buurland te veroveren, wordt er op het thuisfront een andere zware strijd gevoerd.
Poetin probeert namelijk het Russische geboortecijfer, dat al lange tijd in vrije val is, om te buigen. Momenteel krijgen Russische vrouwen slechts de helft van het aantal kinderen dat nodig is om de bevolking op peil te houden.
In combinatie met corona, de inval in Oekraïne en een grote emigratie, krimpt de bevolking van Rusland met ongeveer een miljoen per jaar. Dit betekent dat het aantal jonge mannen dat in het leger kan dienen, sterk afneemt. En de dienstplicht van jonge Russische mannen gaat ook ten koste van de beroepsbevolking.