De oude Egyptenaren waren zonder twijfel de eersten die hun tanden zetten in knapperig, gefrituurd voedsel, zo’n 4500 jaar geleden. De Egyptenaren gebruikten het frituren in het bijzonder om een populair dessert te maken, dat bestond uit beslag gedoopt in kokende olie en besprenkeld met honing.
Olie en honing waren beide dure ingrediënten, dus de gebakken etenswaar was voorbehouden aan de rijke bovenlaag van het rijk.
Vanuit Egypte verspreidde het frituren zich naar de omliggende gebieden en werd het populair bij onder andere de Romeinen, die bijna alles wat eetbaar was in olijfolie frituurden. Volgens het Romeinse kookboek De re coquinaria werd frituren door de Romeinen voor het eerst gebruikt om kip te bakken.