VIDEO: Een van de laatste optredens van Elvis
Familie verdoezelt drugsgebruik
Nog diezelfde middag vindt er een lijkschouwing plaats. Een arts vertelde later aan de pers dat een hartaanval Elvis Presley fataal was geworden, en dat drugs niet de reden waren dat de wereldster was overleden.
Die conclusie werd een paar weken later echter in twijfel getrokken in een boek van drie van Elvis Presleys bodyguards die beweerden dat de rockster zwaar verslaafd was aan drugs. Die verklaring werd een paar weken later bevestigd door bloedonderzoek – er zaten 14 soorten drugs in Elvis’ lichaam, waaronder grote hoeveelheden pijnstillers.
Later bleek ook dat de dienstdoende lijkschouwer was bespeeld door Elvis’ familie, die het drugsgebruik van de muzikant graag wilde verbergen.
Arts zorgde voor drugs
De leverancier van de drugs was Elvis Presleys eigen arts, George C. Nichopoulos, die alleen al in 1977 meer dan 10.000 doses medicijnen voorschreef.
Drie jaar later werd zijn bevoegdheid ingetrokken en werd hij vervolgd voor het voorschrijven van te veel medicijnen aan zijn patiënten. Ter verdediging zei Nichopoulos dat hij alleen maar wilde zorgen dat de verslaving van Elvis Presley gecontroleerd werd.
Inmiddels weten experts dat de ‘koning van de rock ’n roll’ is gestorven aan een hartaanval door een giftige medicijnencocktail.
Het uit de hand gelopen drugsgebruik zorgde voor veel bijwerkingen bij Elvis, die naast ernstig overgewicht ook last had van suikerziekte, een hoge bloeddruk, slapeloosheid en chronische verstopping. Deze factoren kunnen Elvis’ hart hebben verzwakt.