BEWERING: De crematoria zijn gebouwd om de mensen die stierven aan besmettelijke ziekten zoals tyfus te verbranden. Het waren gewoon lijkenkelders ook al noemen we het gaskamers.
FEITEN: Veel gevangenen stierven aan tyfus of een andere besmettelijke ziekte, maar dat aantal wordt niet gerechtvaardigd door de hoeveelheid crematoriumovens die de nazi’s in bijvoorbeeld Auschwitz lieten bouwen.
De kamers die de ontkenners lijkenkelders noemen, konden worden verwarmd, wat vreemd is als er lijken werden bewaard. Door de verwarmingsinstallaties was er een constante temperatuur van
26-27 °C in de gaskamers; dan werkt het gas optimaal.
Historia: Lees alles over de Aanval op Pearl harbor, Sherlock Holmes in levenden lijve en de perfecte ridderburcht.
Quiz en test: Wil je jezelf nog verder uitdagen? Hier vind je alle onze quizzen en tests.
Quiz en test: Hoeveel weet je over beschavingen van de oudheid? Test je kennis met drie snelle vragen.
Quiz en test: Test je kennis over eerdere presidenten - en daag een vriend uit.
Quiz en test: Ontdek met welke dictator je het meest gemeenschappelijk hebt.