Injectie: Wel een spuit, geen verslaving?

Door de drugs in te spuiten ontstaat er geen verslaving, dacht Alexander Wood.
Corbis/Polfoto
Door de drugs in te spuiten ontstaat er geen verslaving, dacht Alexander Wood.

1853: Nuttig hulpmiddel

Halverwege de 19e eeuw begonnen artsen met een vooruitziende blik drugs als een probleem te zien. Maar de Schotse arts Alexander Wood (1817-1884) dacht een oplossing te hebben gevonden. Hij vond in 1853 de moderne injectiespuit uit en ontwikkelde de theorie dat drugsverslaving alleen optrad bij het innemen van druppels of pillen. Op deze wijze prikkelden de middelen de smaakpapillen, zo dacht hij, waardoor het naar meer smaakte, net als bij lekker eten. Door het gebruik van de spuit kwam de stof niet in de buurt van de smaakpapillen en zou het probleem van de verslaving de wereld uit zijn.

Welkom bij Historia nr. 4

Historia: Lees alles over de Aanval op Pearl harbor, Sherlock Holmes in levenden lijve en de perfecte ridderburcht.

De quizzen van Historia

Quiz en test: Wil je jezelf nog verder uitdagen? Hier vind je alle onze quizzen en tests.

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang gratis de wekelijkse nieuwsbrief van Historia met het laatste nieuws, quizzes en acties.

Poll

Wetenschap in Beeld

Quiz: drie snelle over beschavingen van de oudheid

Quiz en test: Hoeveel weet je over beschavingen van de oudheid? Test je kennis met drie snelle vragen.

Quiz: Amerikaanse presidenten

George Washington

Quiz en test: Test je kennis over eerdere presidenten - en daag een vriend uit.

Doe de dictatortest

Quiz en test: Ontdek met welke dictator je het meest gemeenschappelijk hebt.

Probeer Historia

Abonnement: Ontvang 9 nummers voor slechts € 37,50.

10 macabere massamoorden

De Pequot-oorlog tussen de Engelsen en de Pequot-stam duurde vier jaar en had tot gevolg dat de Pequot-stam bijna werd weggevaagd.

Misdaden: 10 historische massamoorden, die met elkaar gemeen hebben dat onschuldige mensen een bloedige prijs betaalden.

Filmpje: reclame voor de Trabant

Handel en productie: De Trabant 601 werd van 1963 tot 1991 geproduceerd in Oost-Duitsland.

10 maffe machthebbers

Koning Farouk I van Egypte laat zich toejuichen door zijn volk in december 1938.

Koninklijk Huis: Er zijn dan ook veel machthebbers geweest die zich merkwaardig gedroegen.


Copyright © 2009 Bonnier Publications